fbpx
Jak zwiększyć swoje szanse na zdobycie pierwszego doświadczenia w IT?

Jak zwiększyć swoje szanse na zdobycie pierwszego doświadczenia w Software Interactive? Przedstawiamy trzy szybkie kroki, które przybliżą Cię do stworzenia idealnego zgłoszenia!

Jesteś ciekawą osobą, programowanie to Twoje hobby i chciałbyś zdobyć doświadczenie w branży IT? Świetnie!
Czekamy na Ciebie! 

Niestety nie mamy szansy porozmawiać  z każdym osobiście, a rekrutację na praktyki przeprowadzamy na podstawie zgłoszeń, więc to, co w nim zawrzesz jest dla nas jedyną możliwością poznania Cię i zachęcenia nas do wybrania właśnie Ciebie!

Poniżej zamieszczamy kilka wskazówek dotyczących tego, co powinno zawierać zgłoszenie, które sprawi, że to Ty odbędziesz praktyki w naszej firmie.


1. “Dobre“ CV
Bogate wnętrze CV to już bardzo dużo! Zawarcie podstawowych informacji, takich jak dane kontaktowe, zainteresowania i znajomość języków obcych są bardzo ważne. Studiujesz? Jesteś już absolwentem studiów? A może brałeś udział w różnych kursach? To też niezbędny element Twojej ‘’wizytówki”, jaką jest CV. W tym miejscu musisz też pamiętać o zamieszczeniu okresów czasowych i aktualnego etapu rozwoju naukowego. To pozwala nam dowiedzieć się co na ten moment robisz w życiu i jakie doświadczenia związane z branżą masz już za sobą. W skrócie: Kto? Co? Gdzie? Kiedy?

2. CV – i tyle wystarczy? 
Tak jak wspomnieliśmy wyżej, CV jest bardzo ważne, ale aby zwiększyć swoje szanse podczas rekrutacji, warto podzielić się też swoimi projektami, dołączyć własny kod (np. na Github) lub pomysł, który chciałbyś zrealizować. Dzięki temu być może uda nam się zobaczyć kawałek Twojego charakteru i stylu pracy. Możesz też wykazać się swoją kreatywnością, otwartą głową i wiedzą. 

3. Mamy CV, mamy projekty, to co więcej?
Krótka notka o tym jakie masz plany związane z branżą IT, programowaniem i swoim rozwojem na pewno zachęcą nas do wybranie właśnie Ciebie i podjęcia ich wspólnej realizacji. Stawianie sobie celów motywuje do rozwoju oraz wymaga określenia kolejnych kroków koniecznych do wykonania, aby dotrzeć do miejsca w którym chcemy się znaleźć. Chętnie porozmawiamy o Twoich pomysłach!

Najważniejsze jest jednak, aby zgłoszenie wysłać! Nie masz nic do stracenia, a zyskać możesz świetny czas, nowe doświadczenie zawodowe i być może pracę w naszej firmie po zakończeniu praktyk.
Do dzieła! Czekamy na Twoje zgłoszenie!