fbpx
We started our apprenticeship
[english version below]

Jesteśmy pod ogromnym wrażeniem liczby aplikacji, które otrzymaliśmy w odpowiedzi na nasz program praktyk. Zgłosiło się do nas ponad stu młodych, którzy chcieli zdobyć praktyczne doświadczenie w programowaniu. Cieszymy się, że nasz pomysł okazał się być odpowiedzią na tak dużą potrzebę – choć w zamyśle zaproszenie kierowaliśmy do studentów, zgłosiły się do nas także osoby, które ukończyły już studia. W tym roku zdecydowaliśmy się przyjąć dwudziestu praktykantów – choć wybór był trudny, mamy nadzieję, że trafiony:)
Dziękujemy za wszystkie przesłane do nas zgłoszenia! Jeszcze nia planujemy przyszłych wakacji, ale nie wykluczamy, że znów będziemy mogli zaprosić kilka nowych osób na praktyki.


We are extremely impressed with the number of applications we received in response to our internship program. Over a hundred young people contacted us and wanted to gain practical experience in programming. We are glad that our idea turned out to be a response to such a big need – although we intended to invite students to join us, we were also approached by people who had already graduated. This year we decided to hire twenty apprentices – although the choice was difficult, we hope it’s a hit:)
Thank you for all the applications sent to us! We are still planning future vacations, but we do not rule out that we will again be able to invite a few new people for internships.

There are no comments so far

Leave a Comment

Don't worry. We never use your email for spam.

Don't worry. We never use your email for spam.